Jak zrobić porządek w smartfonie

Podczas codziennego użytkowania smartfona instalujemy wiele aplikacji i gier, robimy zdjęcia, pobieramy pliki, w trakcie użytkowania dochodzi do problemów z wydajnością urządzenia lub brakuje nam wolnego miejsca na nowe pliki. Szukamy rozwiązań, co zrobić, aby poprawić sytuację, aby wygospodarować dodatkową przestrzeń. W tym poradniku przedstawimy 2 sposoby na porządki w smartfonie.

Aplikacje i gry

porządki na smartfonieW pierwszej kolejności sprawdź listę zainstalowanych aplikacji i gier. Posortuj je według częstotliwości użytkowania. Bardzo często zdarza się, że instalujemy jakąś aplikację i całkowicie o niej zapominamy, tak jest choćby w przypadku benchmarków, które instalujemy pod konkretne zadanie, następnie popełniamy błąd nie deinstalując oprogramowania.

Po sprawdzeniu dostępnych aplikacji zrób listę, których z nich najczęściej używasz i które są dla Ciebie najważniejsze. Pozostałe aplikacje i gry odinstaluj.

Czyszczenie smartfona

Smartfon domyślnie udostępnia oprogramowanie czyszczące (zwykle pochodzące od producenta), możesz jednak wykorzystać dodatkowe oprogramowanie jak choćby sławny CCleaner, który pomoże uporać się z problemami braku pamięci wewnętrznej, jak również oczyści urządzenie ze zbędnych procesów, tym samym zwiększając wydajność smartfona. CCleaner to najpopularniejsze narzędzie do oczyszczania smartfona ze zbędnych plików, pamiętaj jednak, że każde tego typu oprogramowanie może być zawodne, dlatego przed przystąpieniem do porządków wykonaj pełny backup smartfona. O wykonywaniu backupów napiszemy w kolejnych artykułach, na które już teraz zapraszamy.

apki

Dodatkowa karta SD

Instalacja dodatkowej karty microSD będzie optymalnym rozwiązaniem, jeżeli Twój smartfon pozwala na to. Niestety nie każdy smartfon na rynku oferuje taką możliwość, bardzo często też będziesz musiał iść na kompromis – jeśli posiadasz Dual SIM i jeden ze slotów pracuje jako SIM 2 oraz SD. Będziesz w takiej sytuacji musiał wybrać, czy chcesz korzystać z dwóch numerów telefonów, czy też skorzystać z możliwości zwiększenia pamięci wewnętrznej telefonu. Jeśli decydujesz się na drugi wariant, po zainstalowaniu i formatowaniu karty SD, będziesz mógł przenieść pliki i aplikacje, gry na kartę SD, zwalniając cenną przestrzeż z pamięci. Możesz również wykorzystać kartę SD jako integrator, który dołączy oferowaną przez nią przestrzeń do istniejącej już pamięci wewnętrznej telefonu. Pamiętaj jednak, że to rozwiązanie uniemożliwia przenoszenie plików między urządzeniami. Dodatkowo wyjęcie karty SD z telefonu, może doprowadzić do problemów z funkcjonowaniem gier i aplikacji.

2 Replies to “Jak zrobić porządek w smartfonie”

Comments are closed.