Jak tanio drukować w domu i w firmie

Jeżeli posiadasz drukarkę, a chciałbyś obniżyć koszty wydruków zarówno tych na potrzeby domowe jak i we własnym przedsiębiorstwie przede wszystkim powinieneś zacząć od zmiany ustawień swojego urządzenia. Wystarczy w panelu sterowania zmienić jakość wydruku z „normalnej” na „najszybszą”.

Dzięki tej drobnej zmianie drukarka będzie pobierała znacznie mniej tuszu co przy czarno-białych wydrukach będzie niemal niewidoczne. Warto również rozważyć ograniczenia w stosowaniu kolorowych wydruków. To prawda, że wyglądają one bardziej zachęcająco niż monochromatyczne, jednak dokumenty czy faktury nie potrzebują kolorowego wydania, a ta drobna zmiana szybko i pozytywnie wpłynie na nasz budżet. Kolejną sprawą nad którą warto się pochylić jest skala wydruku. Ponieważ nie każdy z wytworzonych dokumentów musimy drukować w skali 1:1 warto pomyśleć o tym, aby zmniejszyć obszerność wydruku i zmienić ustawienia w taki sposób, aby np. drukować dwie strony na jednej kartce. Dokument będzie nadal czytelny, a zmniejszenie zużycia papieru i tuszu będzie bardzo widoczne.

Zakup zamiennika

Duże oszczędności zapewni nam także zakup zamiennika oryginalnego tonera lub tuszu. Pierwszy z wymienionych przeznaczony jest do drukarek laserowych, natomiast tusz do drukarek atramentowych. Zazwyczaj każde z wymienionych urządzeń posiada wskaźniki kontrolujące poziom tonera lub tuszu co nie pozostaje bez znaczenia dla kosztów jakie ponosimy. Urządzenia wyższej klasy potrafią również oszacować ilość wydruków jakie możemy wyprodukować na jednej kasecie tonera lub tuszu. Takie ułatwienia są bardzo pomocne zarówno w domu jak i firmie, dzięki nim możemy wcześniej zamówić tusz lub toner na przykład w sklepie internetowym oferującym atrakcyjne ceny zarówno dla pojedynczego klienta oraz dla przedsiębiorstwa.

otwarta drukarka

Ponieważ cena odgrywa główną rolę przy zakupie tonera lub tuszu, warto przed ich zakupem zaznajomić się także z oferowaną jakością. Na rynku dostępnych jest wiele tonerów i tuszy różnych producentów, dlatego przed zakupem przeanalizujmy stosunek ceny do jakości, ponieważ może się okazać, że nieco droższy produkt posłuży nam dużo dłużej niż ten z niższej półki. Najlepszej jakości zamienniki do drukarek kupisz w sklepie https://artjet.pl, znajdziesz tam szeroką ofertę zamienników Premium, które doskonale nadają się do drukowania w firmie i w domu.

Warto też wiedzieć, że dodatkowym elementem, który pozwoli nam obniżyć koszty drukowania jest światłoczuły bęben, dzięki któremu obniżymy koszty eksploatacji urządzenia. Na rynku dostępne są również ich zamienniki, które zakupimy w atrakcyjnej cenie, a dzięki nim wydrukujemy znacznie więcej ponosząc dużo mniejsze koszty.

Przy zakupie dobrego zamiennika nie powinniśmy odczuć różnicy co do jakości wydruków. Ten produkt stał się na tyle powszechny, że aby utrzymać się na rynku nie może odbiegać jakością od oryginałów. Dlatego celem każdego producenta jest oferowanie dobrych jakościowo zamienników w przystępnej cenie. Kupując zamiennik tonera lub tuszu nie powinniśmy także obawiać się o nasze urządzenie. Każdy z zamienników dedykowany jest do konkretnych modeli drukarek, dlatego nie ma możliwości uszkodzenia urządzenia.

Wdrażając w życie wszystkie z powyższych rad, a w szczególności zakup zamienników powinniśmy szybko zauważyć pojawiające się oszczędności.