Czy można śledzić telefon

Ostatnio na forach internetowych pojawia się wiele pytań w stylu czy można śledzić telefon. Postanowiliśmy odpowiedzieć w niniejszym artykule na pytanie. Każdy telefon wyposażony w system operacyjny Android pozwala na bezproblemowe włączenie usługi lokalizacyjnej, która precyzyjnie jest w stanie odczytać naszą lokalizację i pokazać dane o współrzędnych geograficznych.

Śledzenie telefonu poprzez aplikację Google

Dane uzyskane z GPS w telefonie mogą zostać wysłane do zewnętrznego serwera, który z kolei pozwoli ustalić lokalizacje użytkownika. Jedną ze stron pozwalających na śledzenie użytkownika jest samo Google, aczkolwiek aby ta funkcja zadziałała potrzebuje odpowiedniego skonfigurowania usług Google, zaakceptowania wymaganych zezwoleń oraz stałego łącza z siecią Internet oraz obecności dodatkowej aplikacji w telefonie – menedżera urządzenia.

Śledzenie telefonu przez SMS

Inną ciekawą funkcją, która przydaje się podczas śledzenia drugiej osoby jest usługa lokalizacyjna SMS. Niektórzy operatorzy GSM oferują usługi pozwalające na przekazywanie danych o lokalizacji użytkownika. Oczywiście wcześniej należy skonfigurować zarówno samą usługę, jak i telefon. Zazwyczaj potrzebna jest również zgoda użytkownika na przekazanie drugiej osobie SMS o lokalizacji. Nie jest to funkcja idealna, ale zdaje egzamin. Są również aplikacje na telefon co w zadanym odstępie czasu odczytują dane z GPS i automatycznie przesyłają na inny telefon informacje z koordynatami GPS. Jest to dobre rozwiązanie na przykład do śledzenia samochodów osobowych bez GPS. Wiemy że tego typu dodatki w samochodach są bardzo drogie, ale mając telefon, wykupiony pakiet SMS lub dostęp do Internetu możemy umieścić w naszym samochodzie telefon, który automatycznie będzie przesyłał do nas informacje o lokalizacji auta. Jak tylko się ruszy, będziemy o tym wiedzieli 😉

Odpowiadając na powyższe pytanie warto jeszcze wspomnieć, że w sieci jest wiele stron internetowych, które fikcyjnie oferują super usługę, która potrafi zlokalizować usera tylko na podstawie jego numeru telefonu. Nie daj się na takie rzeczy nabrać! Omijaj takie strony szerokim łukiem! Większość z nich to lipa. Telefonu w normalny sposób bez zezwolenia jego posiadacza lub zainstalowania na nim aplikacji po prostu nie da się zlokalizować dostępnymi publicznymi metodami. Nie wierz w magiczne sztuczki i zapewnienia na tych stronach, to jest fizycznie niemożliwe. Pamiętaj również, aby nie podawać na tego typu witrynach IMEI telefonu. Co to jest IMEI telefonu omówimy w innym artykule.

3 Replies to “Czy można śledzić telefon”

  1. Nawet w sklepie google znaleźć można programy co pozwalają na śledzenie komórki do kontroli rodzicielskiej albo do śledzenia samochodu jak znalazł.

  2. Nawet w google play znajdziemy aplikacje które pmogą nam śledzić telefon dziś to nic trudnego 🙂

Comments are closed.